Trvalá epilace IPL

TRVALÁ EPILACE

TRVALÁ EPILACE NOVÉ GENERACE

Trvalá epilace IPL nové generace na všechny typy chloupků, převratná technologie kombinující intenzivní pulzní světlo s bipolární radiofrekvencí. Díky tomuto spojení lze ošetřovat ještě širší škálu kožních problémů a trvale depilovat nejen tmavé chloupky.

K ČEMU JE NÁŠ PŘÍSTROJ URČEN?

■nejnovější E-light technologie = bipolární radiofrekvenční IPL + Při styku s kůží chlazení

■lékařské osvědčení CE, ISO13485: 2003 a ISO9001: 2008 certifikováno

■Ošetření pomocí IPL bolestivé není. V aplikátoru (hlavně) IPL je zabudován chladicí systém, takže nejbližší okolí pokožky je ochlazováno a tím ochráněno před teplem IPL

■Celkově je tato technologie účinnější než samotné IPL

■Energie procházející z xenonového flashového světla je absorbována pigmentem chloupku, pigment se zahřeje a přenese teplo do kořene chloupku. Kořen chloupků je spálen a už nemůže vyrůst

■IPL zlikviduje kořínek chloupku pouze v případě, že chloupek je ve fázi růstu. Pokud je chloupek v klidové fázi vypadne během ošetření, ale kořínek narušen nebyl a bude produkovat nový chloupek. Proto je nutné opakování. Výsledky jsou vidět už po první návštěvě. Ta zlikviduje až 30% chloupků. Po celém cyklu bude pryč 90% a ty zbylé zesvětlají a k Vaší velké radosti porostou podstatně pomaleji.

■Je vhodné pro muže i ženy. Alespoň 2 týdny před ošetřením se vyvarujte opalování na slunci a v soláriu, nepoužívejte samoopalovací přípravky, neprovádějte depilaci voskem, strojkem ani jinými přípravky. Po aplikaci nechoďte na slunce, ani do solária.

■Chloupky můžete jen HOLIT optimální délka pro IPL trvalou depilaci je 1–2mm (1–2dny)

■Opakování každých 4–6 týdnů

■Počet aplikací 3–8

obrázek TRVALE ODSTRAŇUJE VŠECHNY CHLOUPKY Účinné na tmavé, světlé i šedivé chloupky, patentovaná technologie

JE EPILACE PROVEDENÁ PŘÍSTROJEM E-light TRVALÁ?

Touto revoluční metodou „nové generace“ se dosahuje trvalého odstranění veškerých chloupků světlých, ale i šedivých, na celém těle!

JAK VLASTNĚ FUNGUJE FOTOEPILACE?

Intenzivní pulzní světlo pulzního světelného systému je selektivním způsobem absorbováno tmavým pigmentem (melaninem) event. krevním barvivem (hemoglobinem) v dříku a světelná energie se při tom přeměňuje na teplo. Vlasová pochva se rozehřeje asi na 80 °C, buňky v ní jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla. Nepatrně pigmentovaná pleť naproti tomu zůstává nedotčena. Při úplném poškození vlasové pochvy nevyrůstá z místa růstu žádný chloupek, odstranění tohoto chloupku je trvalé.

JAK PROBÍHÁ OŠETŘENÍ PŘÍSTROJEM E-light?

Nejprve je z místa, které se bude ošetřovat, odstraněn nanesený make-up apod. Tyto barevné pigmenty by se jinak působením intenzivního světelného impulzu spálily a mohly by proniknout do kůže – stal by se z nich nežádoucí permanentní make-up. Pak se chloupky odstraní (oholí). Cíl ošetření spočívá v trvalém odstranění nežádoucích chloupků, proto musí být zničena místa růstu vlasových pochev. Viditelný chlup vyrůstající z kůže se působením světelného pulzu spálí. Pak se sice zdá, že chlup je odstraněný, ale stále dorůstá. Energií pulzního světla se nemá plýtvat na spalování chloupků, ale je třeba se zaměřit na vlasové folikuly hluboko v kůži.

Před nasazením aplikátoru s filtračním okénkem se na kůži nanese vrstva čirého, transparentního aqua-gelu. Jeho úkolem je zejména vyrovnat nerovnou, strukturovanou kůži na povrchu s opticky plochým filtračním okénkem, aby energie světelného impulzu mohla optimálně bez reflexních ztrát proniknout do kůže.

JE OŠETŘENÍ PŘÍSTROJEM BOLESTIVÉ?

Depilace s přístrojem je bezbolestná a dobře snesitelná, u světelných impulzů se pociťuje pouze lehké štípnutí nebo pocit tepla. Celá ošetřující plocha aplikátoru je aktivně ochlazována vodou asi na 10 °C. Tak je ošetřované místo na kůži po celé své ploše před každým impulzem, během něj i po něm chlazeno.

CO SE STANE PO OŠETŘENÍ?

Chloupky na ošetřeném místě vypadají až po několika dnech, když už zničený prostor vlasových pochev, které se nacházejí asi 1 až 5 milimetrů pod kůží, nenabízí oporu. Na ošetřeném místě nicméně dorůstají další chloupky, které se nacházejí nejprve v telogenní klidové fázi (třetí fázi růstového cyklu chlupu těsně před vypadnutím) a teprve poté postupně přecházejí do anagenní růstové fáze.

JAKÁ PRAVIDLA SE MUSÍ DODRŽOVAT?

Odstraňování nežádoucího ochlupení přístrojem je v zásadě šetrné a v žádném případě nebrání v bezproblémovém výkonu pracovních činností i činností ve volném čase.

JAKÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY SE MOHOU OBJEVIT?

Vedlejší účinky jsou při správném použití přístroje a pečlivém nastavení parametrů ošetření velmi vzácné. V závislosti na typu kůže a nastavených parametrech ošetření může ošetřené místo zarudnout, příležitostně může i lehce napuchnout. Tyto příznaky zpravidla rychle zmizí. Případné vedlejší účinky zmírňuje chlazení postiženého místa na kůži. Zřídka jsou pozorovány prudší reakce, v podstatě jsou možné až příznaky připomínající spáleniny při opalování nebo popáleniny. V jejich důsledku se může objevit hypopigmentace nebo hyperpigmentace, pleť je tedy po ošetření světlejší (nebo tmavší), ale tyto skvrny se časem samy ztratí. Příčinou popsaných problémů je téměř vždy skutečnost, že postižené místo bylo před ošetřením nebo po ošetření vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária bez odpovídající vysoké ochrany.

DO JAKÉ MÍRY JE REDUKCE OCHLUPENÍ TRVALÁ?

Po dobře provedeném ošetření s přístrojem by se mělo odstranit až 100 % chloupků. Ošetřením tímto přístrojem jsou chloupky proto opravdu trvale odstraněny, protože byly zničeny kmenové buňky kořínků, z nichž už nemohou vyrůstat žádné chloupky. To lze dokázat z histologického hlediska (v průřezu kůží). Máme k dispozici kontrolované vědecké studie pro dobu následného sledování v délce několika let.

JAKÉ JSOU S TÍMTO PŘÍSTROJEM ZKUŠENOSTI?

Eurofeedback, francouzský výrobce systému pulzního světla, má v oblasti fotoepilace v Evropě a na celém světě dlouholeté zkušenosti, a v oblasti IPL je světovou špičkou. Mimo jiné je držitelem 15 celosvětových patentů v oblasti IPL. Úzká spolupráce s předními centry a důkladná školení uživatelů zaručují kompetentní poradenství a dlouhodobé úspěšné výsledky ošetření.

KOLIK OŠETŘENÍ BUDU MUSET PODSTOUPIT?

Při jednom jediném ošetření nemohou být nikdy odstraněny všechny nežádoucí chloupky. Chloupky rostou v cyklech, část chloupku je v klidu (fáze telogenní), část roste (fáze anagenní). Při fotoepilaci jsou v podstatě odstraněny pouze chloupky v anagenní fází, tedy chloupky, které právě rostou. Jejich podíl je po těle rozdělen různě a představuje zhruba 10 – 50 % všech chloupků na daném místě. Rozdílná je i doba růstu v jednotlivých fázích, tato období trvají čtyři až 24 týdnů. Vždy podle místa na těle je zapotřebí postoupit tři až osm ošetření. Mezi jednotlivými sezeními by měla být navíc pauza asi čtyři týdny v případě ošetření na hlavě a minimálně šest až dvanáct týdnů na těle. Tento fakt nemá nic společného s přístrojem, nýbrž důvodem je pouze fyziologie růstu lidských chloupků.

JAK DLOUHO OŠETŘENÍ TRVÁ?

Aplikátor umožňuje ošetřit jedním jediným impulzem plochu 7,5 cm2, což zajišťuje plynulou, hospodárnou činnost obzvláště při ošetření rozsáhlých částí těla (např. nohou a zad). Ošetření trvá několik minut (např. na bradě a na horním rtu) až zhruba 20 až 30 minut (např. na jedné noze).

KDO MŮŽE BÝT OŠETŘEN?

V podstatě mohou být ošetřeny všechny ženy a muži, všechny chloupky, tedy černé i blond (vč. šedivých!). Klasickou fotoepilací není vůbec možné odstranit zcela nepigmentované, bílé chloupky, a to ani pulzním světlem, ani laserem, to platí i pro světlé lanugo. Toto omezení však neplatí pro přístroj !

NEJČASTĚJI EPILOVANÉ OBLASTI:

Horní ret, brada, tváře, obličej, podpaží, předloktí, nadloktí, ruce, třísla, intimní partie kompletně, lýtka, stehna, nohy kompletně, ramena, záda, prsa, břicho.

Zákrok je nutno 3 – 8 x opakovat.

...v našem exkluzivním studiu, které se zabývá krásou ve všech směrech. Od vlasů, přes kosmetiku, masáže, po úpravu nehtů
a mnohé další... Nechte se u nás hýčkat a objevte v sobě
skryté tajemství krásy!

Studio Tajemství Krásy

Novinky

POZOR ZMĚNA KADEŘNICE!

Od 1.května 2020 do našeho studia nastupuje nová kadeřnice Olha Pataki […]

Depilace francouzskými vosky CIRÉPIL

Novinka našeho studia přímo z Paříže „DEPILACE ŠETRNÝMI VOSKY CIRÉPIL“

CIRÉPIL je přední […]

Archiv novinek