Nabídka masérských služeb

REKONDIČNÍ MASÁŽ

Rekondiční masáže jsou vhodné pro všechny, kdo trpí nedostatkem aktivního pohybu, namáhají pouze určitou část těla či jsou v rekonvalescenci po úrazu, nebo operaci. Slouží k celkovému uvolnění, zvyšují prokrvení a regeneraci organismu a tím významně napomáhá přípravě organismu na běžnou každodenní zátěž. Dochází k rozmasírování zatuhlých a bolavých svalů, zvýšení hybnosti kloubů a odstranění bolesti pocházející ze svalového napětí. Masáž se aplikuje dle rozsahu 30–90min.

SPORTOVNÍ MASÁŽ

Sportovní masáže lze považovat za nedílnou součást života sportovců, a to jak amatérských, tak profesionálních. Nejenže pomáhají při přípravě organismu na fyzickou zátěž, nýbrž zároveň výrazně ulevují i po ní, neboť pomáhají k prohřátí zatěžovaných partií. Sportovní masáže jsou v mnohém podobné masážím rekondičním. Mezi zásadní rozdíly patří zaměření masáže na svaly namáhané při daném sportovním výkonu, jiná masážní technika a rychlejší provádění masáže.

MASÁŽ ZAD

Záda jsou největší tělesnou plochou a zároveň představují společně se šíjí a rameny místo nejčastějšího napětí a bolesti z únavy. Masáž odstraňuje následky velké psychické i fyzické zátěže, je vhodná jako preventivní i léčebný prostředek. Tato příjemná forma relaxace je vhodná tam, kde šíjové, trapézové a zádové svalstvo je ztuhlé jednostrannou zátěží, dlouhodobým sezením, zablokované v důsledku nerovnoměrné námahy či nevhodného prudkého pohybu, stresem nebo dlouhotrvající prací u počítače. Masáž se aplikuje 45 minut.

MASÁŽ ŠÍJE

Je velmi vhodná na odstranění bolestí krku a hlavy. Velmi často je vyhledávaná lidmi, co trpí migrénou. Masáž šíje odstraňuje nervozitu a celkové napětí způsobené tuhým svalstvem na krku, jeho zadní části. Tyto stavy mohou také zapříčinit následné bolesti ramen a paží, pak už se ani v klidu nevyspíte. Masáž se aplikuje 25 minut.

MASÁŽ ZAD A ŠÍJE

Ulevuje od bolestí v hrudní a bederní oblasti páteře. Masáž odstraňuje ztuhlost svalstva a bolestivost. Masáž zad je naprosto uvolňující, dá nám vychutnat pocit uvolnění a pozitivního naladění. Masáž se aplikuje 50 minut.

MASÁŽ CHODIDEL (plosky, Achillova šlacha a nárty) Navazuje na starověké čínské terapie, např. akupunkturu, je však zcela neinvazivní a příjemná. Místo užití jehel se používá pouhý tlak prstů. Stimulací těchto bodů lze pozitivně ovlivnit funkci souvisejících orgánů, povzbudit jejich přirozenou regeneraci, zmírnit jejich bolest. Masáž se aplikuje 15 minut.

MASÁŽ RUKOU A PAŽÍ

Masáž je prováděná na celé délce paží od konečků prstů po ramena. Masáž rukou a paží uvolňuje bolavé namožené ruce a uvolňuje kloubní spojení v pažích, rukou a prstech. Masáž prohřívá ruce, dlaně a pomáhá odplavování odpadních látek pryč z těla. Masáž se aplikuje 40 minut.

MASÁŽ HRUDNÍKU A BŘICHA

Masáž hrudníku a břicha se soustřeďuje na naše nejdůležitější centra, kterým přináší uvolnění od tenzí a napětí. V oblasti břicha a hrudního koše je totiž uložena většina nejdůležitějších životních orgánů, včetně srdce. Sídlí zde i centrum dýchání. Masáž se aplikuje 30 minut.

MASÁŽ NOHOU (ZEZADU), plosky, Achillovy šlachy a hýždí

Nohy, spolu se zády, jako hlavní nosič našeho těla, jsou nejvíce zatěžovanými partiemi. Z tohoto a také z důvodu dlouhého stání nebo sezení, nedostatku pohybu a sportu, krátkého spánkového režimu vřele doporučujeme tuto masážní kombinaci. Masáž hýždí je v povědomí některých lidí tabuizována. Je třeba si však uvědomit, že hýždě nemají intenzivní schopnost regeneračních a posilujících procesů a přitom jsou velmi zatížené běžným denním režimem. Nezapomeňte, že pravidelná masáž problematických partií jako jsou hýždě, napomáhají zpevňování a vyhlazování pokožky, neboť aktivuje krevní a lymfatický oběh. Masáž se aplikuje 50 minut.

MASÁŽ NOHOU (ZEPŘEDU) a nártů

Nohy, spolu se zády, jako hlavní nosič našeho těla, jsou nejvíce zatěžovanými partiemi. Z tohoto a také z důvodu dlouhého stání nebo sezení, nedostatku pohybu a sportu, krátkého spánkového režimu vřele doporučujeme tuto masážní kombinaci. Zejména masáž nártních kůstek, která spadá spíše do reflexní terapie, má velice blahodárný vliv na celkový pocit z masáže nohou. Masáž se aplikuje 30 minut.

MASÁŽ CELÉHO TĚLA

Masáž celého těla, jak název napovídá, zahrnuje masáž šíje, zad, nohou a rukou. Celá sestava je zaměřená na zharmonizování a uvolnění celého těla, jako energetického systému. Základní masážní tahy stimulují nervová zakončení ve svalech, kůži a podkoží, odstraní se povrchové vrstvy kůže, čímž se zvýší sekrece potních žláz a normalizuje se kožní napětí. Masáž pomáhá odstraňovat bolesti, vyplavovat z těla odpadní látky, zlepšuje prokrvení pokožky i svalů a uvolňuje ztuhlé oblasti. Vede ke zlepšení vstřebávání otoků, snížení svalové únavy. Masáž má velký vliv na centrální nervový systém, který zpětně ovlivňuje vnitřní tkáně a orgány a tím blahodárně působí na celý organismus. Masáž se aplikuje 120 minut.

TĚHOTENSKÁ MASÁŽ

Masáže pro těhotné představují prospěšnou a uklidňující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity, k nimž v těhotenství dochází. Minimalizují vnější známky napjaté kůže, zmírňují zachycování tekutin v těle, uvolňují stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností. S rostoucím bříškem je nadměrně namáhána páteř i okolní svalstvo zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Odstraňovat napětí ve svalech v celé oblasti zad a šíje je možné jemnými hmaty, které svalstvo uvolňují a prokrvují. K podpoře krevního oběhu, snižování možnosti otoků, křečí a k prevenci křečových žil, se používají hladké a plynulé hmaty v oblasti kotníků, předních partií lýtek a stehen. Jemná masáž bříška je velmi uklidňující pro maminku i její dítě a pomáhá zmírňovat pocity napětí v těchto partiích. Zvláštností této masážní techniky je to, že působí jak na ženu, tak na dosud nenarozené dítě. Pravidelná masáž ulehčuje průběh těhotenství i porodu. Těhotenská aroma-masáž usnadňuje adaptaci na změny v těle matky a pomáhá odstranit únavu a stres. Éterické oleje používané v masážních směsích jsou voleny na základě aktuálních potíží ženy a rovněž podle stadia těhotenství. Mohou pomáhat např. při odstranění stresu či strachu z porodu, jsou ale také účinnými pomocníky při řešení problémů s otoky, které těhotenství často provázejí. Masáž je bezpečná pro ženy, které mají fyziologický průběh těhotenství, tedy ty, které nemají v anamnéze samovolné ukončení těhotenství či potraty. Pokud si nejsou ženy jisté, zda mohou jít na těhotenskou masáž (respektive na jakoukoliv masáž), doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem.

LÁVOVÉ KAMENY

Masáž lávovými kameny pochází z rituálu severoamerických indiánských kmenů. Je to určitá forma alternativní medicíny pro tělo i duši. Masáž lávovými kameny uvolní tělo a mysl a tím vytvoří klidnou atmosféru. Teplo kamenů působí po těle jako dotek slunečních paprsků, které jemně prohřívají a uvolňují svalové napětí.Tato masáž působí nejen na prohřátí celého těla, ale zároveň jako detoxikace organismu.

MEDOVÁ MASÁŽ

Jedná se o starou osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Toxiny se hromadí v lidském těle dlouhodobě. Způsobují oslabování organismu a to je jednou z příčin snížené imunity, což pak v důsledku může vyvolat vznik různých nemocí.

Přírodní léčivá síla medu působí přes pokožku přímo na organismus. Vzniklým podtlakem jsou doslova vysávány léty nashromážděné jedovaté látky a dlouholeté usazeniny, kterých se samo tělo nedokáže zbavovat. Detoxikace je v dnešní době velmi důležitá a medová masáž je zde jako jedna z účinných forem, jak tělu významně odlehčit od zátěže. Masáž provádíme u zdravých lidí 1× měsíčně, u nemocných 1× týdně. Po medové masáži se nesmí používat po celý den mýdlo ani kosmetické přípravky na ošetřená místa.

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Lymfatický systém tvoří lymfatické cévy a uzliny. Lymfa – míza je průzračná vodnatá tekutina, která se tvoří z tkáňového moku proudícího mezi buňkami. Protože lymfatický systém nemá vlastní srdce, které by lymfu pohánělo, jsou nutností dostatečná funkce žilního systému a fyzický pohyb. Jen tak se může uplatnit svalová pumpa. Při pohybu se svaly smršťují, uvolňují a masírují tedy lymfatické cévky, které pumpují lymfu v systému. Při nedostatku pohybu se krev městná v žilách na nohou, což vede k otokům a vzniku křečových žil. Klasická lymfodrenáž je velmi jemná masážní technika. Mírnými tahy, pomalými kruhovitými hmaty a jemnými tlaky na kůži se aktivují lymfatické cévky, které odvádějí mízu do sběrných lymfatických uzlin. Tlak na mízní uzliny nesmí být bolestivý.Dopo­ručuje se zvýšený příjem tekutin.

CELULITIDA

Celulitida nebo-li pomerančová kůže s důlky a hrbolky. Postihuje ženy všech věkových kategorií. Neprojevuje se jen u žen s nadváhou, ale i u velmi mladých a štíhlých žen. Příčinami jsou pohlavní hormony, dědičnost – typ postavy – rozložení tuku, nedostatek pohybu, nadváha a její kolísání, hormonální změny – zadržování tekutin, nesprávná strava, nedostatek tekutin, sedavé zaměstnání, dlouhé stání na místě, vysoké podpatky, zaškrcující spodní prádlo, nikotin, stres.

MASÁŽ ČOKOLÁDOVÝM OLEJEM

Zjemňuje a zvláčňuje pokožku, zlepšuje její pružnost a zanechává jí zářivou a sveží. Napomáhá k její detoxikaci a k celkovému hloubkovému čištění. Olej obsahuje 100% NATURA přírodní kakaovou hmotu a kakaové máslo.

MASÁŽ S PEELINGOVÝM EFEKTEM TĚLA

Exotická procedura která původně pochází ze souostroví Fiji. Obnovte zářivou krásu Vaší pokožky prostřednictvím této ojedinělé procedury. Hydratační ošetření peelingem s vůní tropických květů, čokolády nebo ovocnými tóny, které prozáří Vaší pokožku těla. Skvělý peeling před dovolenou u moře, opálení je rychlejší a déle vydrží, pleť je vyživená a hydratovaná. Exotická vůně masážního oleje Vás nadchne.

Léčebný efekt:

* Zlepšuje prokrvení pokožky.
* Aktivuje vylučování škodlivin z pokožky.
* Vyčistí a uvolní zanesené póry.
* Odstraní starou suchou pokožku.
* Navrací pokožce pružnost.
* Vyživuje a hydratuje

ZÁBALY NA RUCE

ČOKOLÁDOVÝ ZÁBAL

regeneruje,vy­živuje, zjemňuje pokožku a dodává pocit relaxace

KONOPNNÝ S VÝTAŽKY ALOE VERA ZÁBAL

regeneruje, zklidňuje, promašťuje a zjemňuje pokožku.

TŘEZALKOVÝ ZÁBAL

regeneruje, zklidňuje, promašťuje a zjemňuje pokožku. Doporučuje se provádět při problematické, podrážděné pokožce a při exémech.

ZÁBAL CHODIDEL

zjemňuje, změkčuje a zvláčňuje pokožku.

INDIKACE A KONTRAINDIKACE PŘI MASÁŽÍCH

Indikace je zdravotní stav, při kterém se masáž doporučuje:

Kontraindikace jsou zdravotní stavy, pro něž nelze masáž provádět:

Obecně je třeba konzultovat masáže s lékařem, kdykoli si klient není jist, zda to jeho zdravotní stav umožňuje.

...v našem exkluzivním studiu, které se zabývá krásou ve všech směrech. Od vlasů, přes kosmetiku, masáže, po úpravu nehtů
a mnohé další... Nechte se u nás hýčkat a objevte v sobě
skryté tajemství krásy!

Studio Tajemství Krásy

Novinky

POZOR ZMĚNA KADEŘNICE!

Od 1.května 2020 do našeho studia nastupuje nová kadeřnice Olha Pataki […]

Depilace francouzskými vosky CIRÉPIL

Novinka našeho studia přímo z Paříže „DEPILACE ŠETRNÝMI VOSKY CIRÉPIL“

CIRÉPIL je přední […]

Archiv novinek